يوردشا | نیازمندی های روز پاکدشت
يوردشا | نیازمندی های روز پاکدشت
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان پاکدشت  صبح دیروز جلسه کارگروه امور عشایری شهرستان پاکدشت به ریاست علی علیمحمدی معاون برنامه ریزی فرمانداری و با حضور هاتف ممیزی مدیر امور عشایر استان تهران ، خانی بخشدار مرکزی شهرستان و دیگر مسئولان ادارات و اعضاء در سالن جلسات فرمانداری به منظور بررسی مسائل کوچ عشایر شهرستان به مراتع ییلاقی برگزار شد.
معاون برنامه ریزی فرمانداری پاکدشت در این جلسه بیان داشت: در حوزه عشایری اقدامات بی سابقه ای در طول ۲ سال گذشته در شهرستان داشته ایم که بالغ بر ۳ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان مبلغ این اعتبارات بوده و موفق شدیم از محل اعتبار ارزش افزوده برای توسعه و حمایت از عشایر شهرستان که دومین شهر از لحاظ جمعیت عشایر در استان تهران را دارا است مورد هزینه قرار بدهیم.
 علیمحمدی هزینه های عشایری را در زمینه ساخت سوله عشایری، ساخت سامانه های روشنایی خورشیدی و حمام های خورشیدی برای عشایری که به دشت لار کوچ می کنند عنوان کرد و گفت: این تجهیزات در اختیار سازمان عشایری قرار گرفته است.
بر پایه این گزارش مدیر امور عشایر استان تهران در این جلسه ضمن قدردانی از اقدامات کم سابقه هادی تمهیدی فرماندار شهرستان پاکدشت در راستای حمایت و تجهیز جامعه عشایری گفت: حدود ۳ هزار خانوار عشایر این استان در سلامت کامل بسر می برند و ویروس کرونا به این جامعه تولید کننده سرایت پیدا نکرده است.

وی خاطرنشان کرد: به منظور حفظ سلامت این جامعه تولید کننده با هماهنگی فرمانداری ها مواد ضدعفونی کننده در بین آنها توزیع شده است.
ممیزی با بیان اینکه عشایر استان تهران با ۷۰۰ هزار راس دام سبک از تولیدکنندگان عمده گوشت قرمز استان هستند، افزود: این جامعه تولید کننده در سال گذشته بیش از ۶۷ هزار تن محصولات زراعی، باغی، لبنی و پروتئینی تولید کردند.

استان تهران حدود ۲۰ هزار نفر عشایر دارد که شهرستان های ورامین، پاکدشت و دماوند بیشترین عشایر را در سطح استان به خود اختصاص داده اند.

          
اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *